Strīdu risināšana
Strīdus situācijās galvenais jautājums ir:
- Vai varat pārvērst Hamletu par Sapni vasaras naktī?
Līdzjūtība ir par mēs, nevis es. Jebkāda veida savtīgums, aiz atriebības vai tīras alkatības, radīs sekas, neparedzētus zaudējumus un netiešus upurus.
- Ko jūs esat gatavi ieķīlāt? (Dziļākai izpratnei noskatieties filmu Paradīze (Paradise) pakalpojumā Netflix.)
Varat domāt par mums kā biosfēru, ģimeni, skatuvi vai pat pulksteņa mehānismu, bināru kodu ar nullēm un vieniniekiem. Lai vai kā, mēs esam savstarpēji saistīta sistēma ar izkaisītiem, iekaisušiem audzējiem. Ja Jums patīk datorspēles, domājiet par saziņu un strīdu risināšanu kā misiju, kur Jūsu uzdevums ir izolēt briesmas un vērsties pret tām ar līdzjūtību. Kamēr vien spējat to paveikt, Jūs turpināt gūt punktus. Katrs punkts – izglābta dzīvība.
- Apdomājiet labi, pirms izdarāt triecienu.
Cik pazudušo dēlu Jūs varat pārvest mājās? Viņi visi ir ģēniji. Ņemiet, piemēram, Luciferu. Dažkārt šķiet, ka advokāts ir burvju vārdiņš, kas atver citādi nedzirdīgas ausis. Bet noskatieties prāvu Deps pret Hērdu (Depp v. Heard), kas saīsināta Netflix skatītājiem, pirms dodaties uz tiesu. Reizēm tā būs jārīkojas. Bet atcerieties, ka jebkurā brīdī varat izlīgt. Tiesāšanās ir karš, būs upuri.
- Ko Jūs vēlaties panākt?
Lomu maiņu, lai atriebtos? Kontroli un spīdzināšanu? Vai mīlestību un mieru? Dažreiz, pēdējais prasa upurus. (Skat. Jēzus Kristus vai Jūsu Dāma šaha spēlē.) Bet nepārcentieties. Vardarbība ir vardarbība un pastāv robežas, kuras nedrīkst pārkāpt.
- Kas ir Jūsu ķīla?